top of page

PetMart

Zasady  bezpieczeństwa i współpracy w Psikontku

 

Poniższe zasady zostały stworzone  w oparciu o wiedzę i doświadczenie,  tak aby naszym, w szczególności nowym, Psim Gościom ułatwić adaptacje, a także wspomóc nas w pracy abyśmy mogli jak najlepiej zająć się Państwa pupilami.

 1. Godziny przyjęć w Psikońtku od poniedziałku do soboty to 9.00-13.00 i 17.00-19.00, a w niedziele 10.00-13.00 i 17.00-19.00. Ze względu na to, iż mieszkamy na miejscu, a psy przebywające w hotelu biorą udział w naszym codziennym życiu, prosimy Państwa o respektowanie godzin otwarcia hotelu. 

 2. W przypadku psów przyjeżdzających do nas po raz pierwszy oraz psów, które bywają mocno podekscytowane przyjazdem prosimy o przyjazd w porannym przedziale czasowym. Pozwoli to zarówno psiakom na zapoznanie się z terenem, wstępną aklimatyzację do nowych warunków przed nocą, która często dla psów za pierwszym razem bywa najtrudniejsza, a także na to abyśmy się nawzajem poznali. W przypadku psów, które są mocno podekscytowane wcześniejszy przyjazd pozwoli na zapoznanie się z nowymi towarzyszami, rozładowanie nagromadzonej energii i podekscytowania zanim przyjdzie pora na spanie. Dzięki temu zarówno my, jak i pozostali hotelowi goście będą mogli spokojnie spędzić noc.

 3. Prosimy o wcześniejszą informację o przyjeździe z psem lub po psa, tak abyśmy mogli przywołać psy, a Państwo by nie musieli czekać przed bramą zbyt długo. Znacznie łatwiej nam odwołać pieski kiedy nie ma jeszcze osób i innych psów czekających przed furtką.

 4. Ze względów bezpieczeństwa nie łączymy piesków w grupy przy właścicielach. Prosimy pamiętać, że pies może inaczej zachowywać się kiedy czuje wsparcie i obecność właściciela, czasem czuje się w obowiązku bronić swojego pana przed innymi psami lub po prostu jest zazdrosny.

 5. Przy odbieraniu psa z hotelu również staramy się wyodrębnić Państwa pupila z grupy, lub przynajmniej ograniczyć grupę, bo nawet psy będące najlepszymi  przyjaciółmi przez cały pobyt mogą się poróżnić w obecności właścicieli.

 6. W szczególności prosimy nie głaskać i nie podawać smakołyków swojemu i/lub innym psom w czasie odwiedzin w hotelu, gdyż może to prowadzić do niepotrzebnych konfliktów.

 7. Jeśli pozostawiacie Państwo swojego pupila u nas po raz pierwszy lub piesek słabo znosi rozstania prosimy o niezbyt czułe pożegnania. Piesek zostaje z pracownikiem hotelu w pokoju, tak aby nie widział którędy Państwo wychodzicie. W przypadku piesków, które mogą bardzo emocjonalnie reagować, a Państwo denerwujecie się zostawieniem pieska w hotelu, rekomendujemy przywiezienie go przez osobę, która nie będzie przekazywała psu swojego zdenerwowania lub skorzystanie z naszego transportu.

 8. Jeśli planujecie Państwo pozostawienie psa u nas w okresie wakacji lub świąt, a chcielibyście odwiedzić nas przed pierwszym pobytem, zalecamy przyjazd z psem poza wysokim sezonem.  W wysokich sezonach, kiedy pracujemy na pełnych obrotach i często mamy pełne obłożenie, nie jesteśmy w stanie przyjmować gości odwiedzających hotel. Nie mamy wtedy możliwości  poświęcenia czasu ze względu na natłok obowiązków związanych z gośćmi przebywającymi w hotelu.

Jak przygotować psa do wyjazdu: 

 • Aby ułatwić pieskowi adaptację w nowym miejscu rekomendujemy zabranie ze sobą posłania lub kocyka pachnącego domem. Prosimy o nie czyścic  i nie prac posłań, ponieważ tylko legowisko przesiąknięte zapachami będzie dla psa cząstką domu. Informujemy też, że psy z reguły mają innych psich współlokatorów w pokoju, dlatego prosimy nie przywozić drogich legowisk, mogą one ulec znacznemu zabrudzeniu lub zniszczeniu.

 • Prosimy o zaopatrzenie psa w miękką, wygodną obrożę, w której pies będzie mógł przebywać na co dzień.

 • Wszelkiego rodzaju miski, zabawki i smycze nie będą psu potrzebne. Mamy zapas wszystkiego co będzie potrzebne i nie będzie sytuacji pomylenia, zagubienia smyczy, zabawek lub innych ulubionych przedmiotów.

 • Psie brzuszki to wrażliwe organy dlatego warto wyposażyć psa w lubianą i przyswajaną przez niego karmę. Wy, jako właściciele najlepiej znacie ich potrzeby dlatego dokładnie będziemy słuchać Waszych zaleceń żywieniowych. Możemy również przygotowywać gotowane posiłki. Jeśli żywienie będzie takie jak w domu pies szybciej zaaklimatyzuje się w nowym otoczeniu. Chętnie służymy również naszym wieloletnim doświadczeniem w żywieniu zwierząt, popartym kierunkowym wykształceniem.

 • Książeczka zdrowia: wymagamy aby piesek miał książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami na wściekliznę, choroby zakaźne oraz kaszel kennelowy, był odrobaczony w przeciągu ostatnich 4 miesięcy oraz miał aktualne zabezpieczenie przed kleszczami.

 • Jeśli Państwa Psiak ma przyjechać do nas po razy pierwszy, lub jest to pies bardzo emocjonalny, rekomendujemy przygotowanie psiaka wcześniej poprzez suplementowanie preparatu podnoszącego odporność na kilka dni przed planowanym przyjazdem.

Niedzielne Harce:

W niedziele w godzinach 11.00-13.00 zapraszamy chętne Psy do zabawy na naszym dużym, ogrodzonym podwórzu.

Zabawy mogą stanowić odmianę w codziennym uporządkowanym życiu i rutynowych spacerach. 

Prosimy o telefoniczne bądź mailowe zgłaszanie chęci przybycia z psem do piątku.

Za zachowanie Psa podczas zabaw odpowiada właściciel.

Harce przeznaczone są dla Psów o zrównoważonej psychice, akceptujących inne psy, nowe miejsca, nowe osoby i nowe sytuacje.

Harce są bezpłatne.

Niedzielne harce nie odbywają sie jeśli w hotelu jest pełne obłożenie.

bottom of page